MP CMS - System Zarządzania Treścią

Prostota obsługi, wielkie możliwości

AUTORYZACJA!
Dostęp do instrukcji oraz poradników tylko po zalogowaniu. Jeśli jesteś naszym Klientem i nie masz jeszcze dostępu, skontaktuj się z Administratorem.

Strona ta prezentuje sposób wyświetlenia zdjęć w Albumie lub miniatur albumów z Galerii o domyślnym wyglądzie miniatur, przy zachowaniu ich oryginalnej skali.

Zdjęcia z albumu wywoływane są za pomocą umieszczonego w nawiasach kwadratowych kodu:

album=ID

Albumy(ich okładki) w Galerii wywoływane są za pomocą umieszczonego w nawiasach kwadratowych kodu:

gallery=ID

Gdzie ID oznacza numer porządkowy albumu podany przy Albumach danej Galerii lub numer Galerii dostępny z poziomu Panel Administracyjny >> Zarządzanie Treścią >> Galeria.

Ten sposób sortowania zdjęć nie działa przy wyłączonej obsłudze Java Script

Zdjęcia wyświetlane przy pomocy tej funkcji zostają tak zaprezentowane aby pokazać całe miniatury (bez przycinania) przy jednoczesnym ich sortowaniu w taki sposób aby jak najpełniej zapełnić obszar galerii patrząc od góry strony. Oznacza to że jeśli zdjęcia mają różne rozmiary, kolejność ich nie będzie odpowiadała realnej kolejności w Albumach / Galeriach.

W przypadku funkcji odpowiedzialnej za wyświetlanie Albumów z Galerii, jeśli ustawienia Galerii przewidują wyświetlanie tych tytułów, rózna długośc tytułów może doprowadzić do poprzestawiania kafelków nawet jeśli zdjęcia są w tym samym rozmiarze.

Warunek konieczny realnej kolejności miniatury - kontenery z miniaturami muszą mieć takie same wymiary. Nadanie różnej długości tytułów albumom lub rózne wysokości zdjęć mogą sprawić że kontenery ze zdjęciami będą miały różne wymiary a tym samym kolejność albumów będzie zachwiana by wizualnie jak najlepiej posortować je na stronie.
Dziedziczenie ustawień
Nie ma możliwości wywołania tego samego Albumu lub tej samej Galerii z różnymi opcjami. Innymi słowy jeśli Galeria ID = 2 ma wyłączone tytuły, będą one wyłączone niezależnie od ilości wywołań na różnych zakładkach i niezależnie od tego czy użyjemy kodu gallery=1 czy gallery-fit=1

Przykłady Albumów:

1) ID=7, kolumny: 6, ikonka: tak

2) ID=4, kolumny: 2, ikonka: tak

Przykłady Galerii:

Jak widać na przykładzie niektórych Albumów (patrząc w kolejności: 2,3,4 ) okładką albumu nie musi być pierwsze zdjęcie - wystarczy w zarządzaniu danym albumem ustawić jako okładkę dowolne zdjęcie. Domyślnie jest to zdjęcie o numerze porządkowym 1. Kliknięcie miniatury albumu (okładki) otworzy zawsze pierwsze zdjęcie z albumu.

3) ID=1, kolumny: 3, ikonka: nie,

4) ID=2, kolumny: 3, ikonka: nie, tytuły: tak