MP CMS - System Zarządzania Treścią

Prostota obsługi, wielkie możliwości

AUTORYZACJA!
Dostęp do instrukcji oraz poradników tylko po zalogowaniu. Jeśli jesteś naszym Klientem i nie masz jeszcze dostępu, skontaktuj się z Administratorem.

Pliki można wgrywać domyślnie poprzez edytor wizualny TinyMCE lub poprzez osobną zakładkę z plikami i multimediami - w obu przypadkach mamy dostęp do tych samych zasobów i upload plików wygląda podobnie niezależnie od tego czy są to zdjęcia, pliki doc czy dokumenty pdf.

Jedynymi ograniczeniem są rozszerzenia plików (nie wgramy plików typu .exe czy .bat), rozmiar plików (ograniczony przez dostawce hostingu)  oraz ich nazewnictwo - przeglądarki www mogą mieć problem z dostępem do pliku/zdjęcia w którego nazwie są spacje i polskie znaki jak ąśćóżł czy !@#$%^&

Niemniej sposób zaprezentowania ich na stronie może się już różnić. W MP CMS można bez dodatkowych modułów wykonać to na 2 sposoby.

1. Ręczne

Podlinkowanie do plików podczas edycji/tworzenia zakładki używając do tego edytor wizualny TinyMCE. Dzięki temu rozwiązaniu nadamy odnośnikom dowolną formę (przycisk, link) ale musimy każdy plik podlinkować ręcznie. Przy kilku kilkunastu plikach nie jest to uciążliwe i w dodatku daje możliwość wizualnego dostosowania  sposobu ich prezentowania - nawet obrazkiem/miniaturą - wszystko zależy od poświęconego czasu oraz biegłości w obsłudze edytora. Dzięki temu można przyciskowi linkowi nadac wizualnie treść inną niż plikowi - czyli plik umowy-firmowe.pdf możemy pokazać jako "Pobierz umowę".

Przyciski

Ładna Tapeta
Inna Tapeta

Linki

Pobierz PDF
Tabela w Excelu

2. Automatycznie

Przy użyciu krótkiego kodu. Przy użyciu jednej komendy skortcode  mamy możliwość wyświetlenia zawartości całego dowolnego katalogu w obrębie Multimediów w CMS (w tym folderów mu podrzędnych i plików) w postaci drzewa plików. Zaletą tego rozwiązania jest szybkość prezentacji całego folderu. Wadą że prezentowane nazwy są nazwami plików, a więc zgodnie z zasadą wgrywania plików na konto ftp (pliki nie powinny zawierać spacji i łacińskich liter) plik prezentowany jest w formie w jakiej został wgrany na konto hostingowe - np plik pdf-sample.pdf pokaże się pod ta właśnie nazwą a nie pod dowolną jaką mu nadamy w edytorze wizualnym np jako "Pobierz PDF" jak w przykładzie powyżej.

Ze względów bezpieczeństwa ten sposób prezentacji plików nie pokaże plików o rozszerzeniu php, html oraz zawartości poza folderem multimediów.